CSP Zlín
Kuchyňská chňapka Bezpečně v kuchyni
Parametry a popis
Parametry
Rozměry (h × v × š) | 0 × 31 × 20 cm |
Hmotnost | 0,13 kg |
Popis
Dlouhá kuchyňská ochranná rukavice, která dokáže zabránit nebezpečným popáleninám i v oblasti předloktí a zápěstí. Vyrobena z certifikovaných materiálů v chráněné dílně v České republice. Koupí podpoříte Kliniku popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.
Produkt najdete pod
Dlouhý popis
Kuchyňská chňapka Bezpečně v kuchyni
Kuchyňská chňapka by neměla chybět v žádné kuchyni. Ať už manipulujete s rozpáleným litinovým hrncem, keramickou pečicí formou, nebo horkým plechem z trouby, rozhodně se vyplatí mít kvalitní kuchyňské rukavice. Díky prodloužené délce kuchyňské chňapky budou v bezpečí nejen vaše ruce, ale i předloktí.
4 vrstvy pro ochranu před popálením
Díky čtyřem vrstvám poskytují tu nejvyšší ochranu před popálením, což z nich činí ideální volbu jak do domácností, tak i do profesionálních kuchyní. Byly vyrobeny v chráněné dílně v České republice, což nám umožnilo zajistit patřičnou kvalitu a péči o všechny detaily.
- Svrchní materiál: 100 % bavlna
- Vnitřní materiál: 70 % bavlna, 30 % polyester
- Výplň: 75 % polyester, 17 % polyetylen, 8 % hliník
Projekt Bezpečně v kuchyni - podpora Popáleninového centra
Projekt Bezpečně v kuchyni vznikl ve spolupráci s naším dlouhodobým velkoobchodním partnerem, společností Aramark, s cílem podpořit Popáleninové centrum Fakultní Nemocnice Královské Vinohrady a edukovat o prevenci a léčbě popálenin. Naše chňapky jsou tedy více než jen kuchyňským náčiním – jsou symbolem bezpečnosti a pomoci.
Symbolem projektu se stala dlaň ruky, která představuje 1 % tělesné plochy člověka. Tento rozměr slouží k odhadu rozsahu popálenin a k tomu kolik plochy lze chladit při popálení.
„Všem nám jde o ochranu našich nejbližších a nás proto těší, že můžeme domácnostem nabídnout pomůcku, která bezpečnost v kuchyni ještě zvýší,“ popisuje projekt Pavel Staněk, spolumajitel Potten & Pannen – Staněk.
Víte, jaká jsou pravidla první pomoci?
Ročně se popálí až sto tisíc Čechů! Víte, jak se chránit?
Dle statistik Státního zdravotního ústavu (SZÚ) se v Česku s tímto typem poranění léčí více než 100 tisíc pacientů ročně. Z toho jde ve 40 % případů o děti. Devíti z deseti případů se ale dá předejít účinnou prevencí! Důraz na vyšší bezpečnost a užívání účinných ochranných pomůcek – to jsou podle odborníků hlavní faktory, díky kterým lze popáleninám předcházet a omezit rizika na minimum.
Desatero prevence popálenin v kuchyni
- Nenechávejte viset z kuchyňské linky kabely od spotřebičů.
- Pokrmy vařte vždy na zadních plotýnkách sporáku a hrnce a pánve otáčejte rukojetí tak, aby na ně nedosáhly děti.
- Zabraňte dětem v kontaktu s horkými dvířky trouby.
- Nikdy nevařte s dítětem v náručí ani v nosítku.
- Nepokládejte na stůl talíř s horkým pokrmem. Horké nápoje postavte vždy co nejdál od kraje stolu. Ubrusy na stůl do domácnosti s batoletem nepatří.
- Zamezte dětem v přístupu k zápalkám, zapalovačům a hořlavinám. Starším dětem vysvětlete, k čemu jsou a proč jsou nebezpečné.
- Připravované jídlo nikdy nenechávejte bez dozoru, pokud jsou souběžně zapnuté jakékoliv spotřebiče.
- Horký nebo hořící olej na pánvi nikdy nehaste vodou ani vodním hasicím přístrojem. Použijte protipožární deku nebo práškový hasicí přístroj. Improvizovaně třeba hlínu z květináče nebo pečicí plech.
Jak na první pomoc při popálení?
- Ihned přerušte kontakt se zdrojem popálení. Hořící oděv co nejrychleji uhaste.
- Ze zasažených částí těla sundejte oblečení, přiškvařenou látku nestrhávejte. Sejměte prstýnky, hodinky, řetízky a náramky, které mohou po rozvoji otoku působit jako škrtidlo.
- Chlaďte postižené místo (tekoucí vodou ze sprchy, ponořením do vody nebo pomocí mokrých obkladů). K chlazení nepoužívejte přímý kontakt s mraženými potravinami, ledem či sněhem.
- Ochlazujte popáleného v rozsahu maximálně 5 % tělesného povrchu (velikost zhruba 5 dlaní popáleného). V případě ochlazování větší plochy hrozí podchlazení organismu.
- Chlaďte co nejdéle – ulevíte tak od bolesti a zabráníte prohlubování popálenin. Na popálenou plochu naopak nedávejte žádné zásypy, masti ani krémy.
- Volejte záchrannou službu (155). Zranění nepodceňujte a návštěvu lékaře zbytečně neodkládejte.
Podobné produkty
Ostatní si také kupují
Recepty a rady
20. října 2024
Řecký salát podle Adriany Žiačkové
25. září 2024
Kuchyň dělá člověka: Miloš Staněk
20. září 2024
Domácí zmrzlina podle Daniela Paška
17. září 2024